Jak nás ovlivnují jednotlivé vůně

26. 04. 2021, 21:48

Víte, které vůně vám okamžitě vyčarují úsměv na tváři?

Vůně nám přinášejí radost a potěšení. Ovlivňují naši náladu, evokují emoce, působí proti stresu a jsou také schopny v těle spouštět určité léčebné procesy. Která je ta vaše?

Vůně jsou mocné čarodějky. Nejenže přinášejí spoustu smyslových podnětů, ale pomáhají nám v paměti uchovávat zážitky a vyvolávat příjemné vzpomínky. Ucítíte levanduli a vybavíte si prázdniny v Provence. Přivoníte k růži a vzpomenete si na rande s první láskou. Jaro a léto jsou tou nejlepší dobou k pořízení nové vůně i k neobvyklému experimentování. Pojďme si představit ty nejvíc sexy vůně.

Levandule omámí smysly

Aroma téhle voňavé krásky osvěží a povzbudí všechny naše smysly, zároveň uklidňuje, utišuje depresi a navozuje příjemnou atmosféru. Ta nejkvalitnější se pěstuje v Provence ve Francii, a tak není divu, že levandulový olej je součástí téměř všech klasických francouzských parfémů. V aromaterapii se levandule používá pro klidný spánek.

Mysl zklidní bergamot

Vůni bergamotu znají nejen milovníci čaje Earl Grey. Svěží vůně tohoto tropického ovoce, která je velmi příjemná, je také součástí mnoha parfémů a toaletních vod. Pravý bergamotový olej se používá i v aromaterapii pro uklidnění mysli. Mimochodem, věděli jste, že bergamot je druh citrusu? K jídlu ale vhodný není, cenné jsou jeho vonné silice.  

Osvěžující máta

Vůně dokážou dělat s naší náladou i zdravím téměř zázraky. Máta má chladivý efekt a její aroma osvěží i naši mysl. Mátě se přisuzují i lehké afrodiziakální účinky. Její vůně nejlépe vyniká v kombinaci s drobným lesním ovocem, což výrobci parfémů vědí moc dobře. V aromaterapii pomáhá máta při bolestech hlavy, skvěle také uvolňuje dýchací cesty.

Vůně borovice těší i léčí

Každý si jistě vybaví krásně provoněný byt, když do něj přineseme živý vánoční stromeček. Vůně borovice, která v sobě snoubí zelenou svěžest smrku a náznak sladkosti jedle, z nás sejme zbytečné starosti, napomáhá soustředění a posiluje při únavě. Pomáhá také při nachlazení, protože usnadňuje a prohlubuje dýchání.

Královna květin – růže

Už od úsvitu dějin je růže jednou z nejcennějších květin používaných v parfumerii. Díky své podmanivé, harmonizující a hřejivé vůni si získá srdce každého. Růžové parfémy mají pozitivní vliv na zlepšení nálady, zpomalují stárnutí a působí také jako silné afrodiziakum.

Jasmín, omamný vládce noci

Vdechněte vůni, která je považována za nejvíce sexy na světě – jasmín. Snad nejjemnější a nejbohatší květinové aroma světa vás okamžitě naplní pocitem radosti a klidu. V jeho vůni nalezneme vše: ovocný akord, svěží zeleň, med i víno. Jasmín vzbuzuje vášně, probouzí spící energie a harmonizuje ženské a mužské polarity.

Chladivá energie pomeranče a mandarinky

Svěží a jiskřivá vůně pomeranče a mandarinky působí jako osvěžující míchané koktejly a v létě nás ochladí jako nic jiného. Tyto citrusové plody jsou slaďoučké i lehce nahořklé a perfektně se kombinují a doplňují s květinovými i dřevitými komponenty.

Svěží vůně citronové trávy

Také příjemná vůně citronové trávy připomíná léto a pohodové teplé večery. Tato trvalka ale není tak trpká jako citron a je o poznání sladší. Její aroma podporuje optimismus a rozjasňuje náladu. Citronová tráva je také skvělým doplňkem zdravého jídelníčku.

Štítky
AVON

Komentáře

Diskuze je prázdná.
logo ComGate

Souhlasím
Nastavit
Nesouhlasím