Ano, jste tady správně. Jsme to stále my. Jen na modernějších stránkách, které vám přinesou lepší přehled a nové možnosti.
Víme, že není vše v pořádku. Čeká nás ještě hodně práce, než bude vše OK. Ale výsledek bude jistě stát za to.
katalogové číslo: | E10030 |
věrnostní body: | 159 |
běžná cena: | 289 CZK |
cena bez DPH: | 144,55 CZK |
Z deníků ošetřovatelky v zoo
Kniha je literárním zpracováním deníků, které si psala o své práci se šimpanzi Anastázia Kolárová, ošetřovatelka pracující 39 let v bratislavské zoo.
Je to příběh čtyř šimpanzů. Lucille, Binga, Uschi a Dorky.
Lucille se narodila v africké džungli a matku jí před očima zabili pytláci. Až po roce pobytu v zoo se začala smát. Projevovala nesmírně mnoho citu a uměla leccos.
Bingo jako mládě měl milou, rošťáckou tvářičku a neustálou chuť tropit neplechy. Vyrostl z něho mohutný silák, ale za ušima měl pořád.
U malé Uschi zjistili vážnou srdeční nemoc, v době dlouhodobé léčby byla výlučně v péči své ošetřovatelky. Bydlely v pokojíčku opičince, spávaly ve společné posteli. Vracení uzdravené Uschi matce se neobešlo bez problémů. Tehdy s nimi paní Anastázia prožila v kleci 92 hodin nepřetržitě.
Další mládě, Dorku, šimpanzice Gábina hned po narození odvrhla. Anastázia s ní pak 10 měsíců pobývala doma na „mateřské dovolené“. Jen co se šimpanzí holčička vybatolila z plenek, ráda napodobovala svou ošetřovatelku. Ke všemu se připletla, čímž ji nejednou dostala do svízelné situace.
Z deníků se čtenář dozví o šimpanzech mnoho zajímavého. Jsou psány spontánně, perem vnímavé pozorovatelky a odbornice, která má i sympatický smysl pro humor.
Knihu doplňuje velké množství autentických fotografií.
Autor: Irena Gálová - Anastázia Kolárová
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Rozměr: 240 x 170 x 20 mm
Počet stran: 248
Vydavatelství: Brána
Rok vydání: 2010